My Favorite Movies
| gavharriss's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
The Fugitive 1993, PG-13) |
|
| 4 |
Aliens 1986, R) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 6 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 7 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 8 |
Exotica 1994, R) |
|
| 9 |
Leaving Las Vegas 1995, R) |
|
| 10 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 11 |
The Insider 1999, R) |
|
| 12 |
Heat 1995, R) |
|
| 13 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 14 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
Waking the Dead 1999, R) |
|
| 17 |
Memento 2000, R) |
|
| 18 |
Once Upon a Time in America 1984, R) |
|
| 19 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 20 |
Gattaca 1997, PG-13) |
|
| 21 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 22 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 23 |
A Midnight Clear 1992, R) |
|
| 24 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 25 |
As Good As It Gets 1997, PG-13) |

























