Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  gatof44's Rating My Rating
1
The Longest Yard 2005,  PG-13)
2
Hot Shots! 1991,  PG-13)
3
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
4
X-Men 2000,  PG-13)
5
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
6
Men of Honor 2000,  R)
7
White Chicks 2004,  PG-13)
8
The Girl Next Door 2004,  R)
9
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
18
Hitman 2007,  R)
19
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
20
Wild Hogs 2007,  PG-13)
21
Scary Movie 2000,  R)
22
Scary Movie 2 2001,  R)
23
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
24
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
25
Not Another Teen Movie 2001,  R)
26
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
27
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
29
Rush Hour 1998,  PG-13)
30
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
31
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
32
Wedding Crashers 2005,  R)
33
Ghost Rider 2007,  PG-13)
34
XXX 2002,  PG-13)
35
xXx: State of the Union 2005,  R)
36
Saw 2004,  R)
37
Saw II 2005,  R)
38
Saw III 2006,  R)
39
Saw IV 2007,  R)
40
Back to the Future 1985,  PG)
41
Back to the Future Part II 1989,  PG)
42
Back to the Future Part III 1990,  PG)
43
Phone Booth 2003,  R)
44
The Matrix 1999,  R)
45
The Matrix Reloaded 2003,  R)
46
The Matrix Revolutions 2003,  R)
47
Me, Myself & Irene 2000,  R)
48
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
49
I, Robot 2004,  PG-13)
50
The Mummy 1999,  PG-13)
51
The Scorpion King 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments