My Favorite Movies
| gato3's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Amadeus 1984, PG) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 5 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 6 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 7 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 8 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |











