My Favorite Movies


  gatershanks's Rating My Rating
1
Stargate: The Ark of Truth 2008,  Unrated)
Stargate: The Ark of Truth
i sooo cant wait to see this film!
2
Stargate: Continuum 2008,  Unrated)
Stargate: Continuum
i cant wait! i have to see it now!
3
Stargate 1994,  PG-13)
Stargate
fantastic scifi!!! love it!
4
300 2007,  R)
300
one of the best movies ever!!!!!
5
Farscape: The Peacekeeper Wars 2004,  PG)
Farscape: The Peacekeeper Wars
just plain awesome!!!! it has comedy, drama and hell of a lot of action. a perfect mix. :)
6
Serenity 2005,  PG-13)
7
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
8
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
9
Superman Returns 2006,  PG-13)
10
Batman Begins 2005,  PG-13)
11
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
this film is a film where you watch it once and then automatically want to watch it again. this is one of the most beautiful films that i have ever seen and has become an instant classic. (well my opinion)
12
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
love it!!!!!!!!!!!!
13
The X-Files - Fight the Future 1998,  PG-13)
The X-Files - Fight the Future
this is exactly what you expect from the xfiles and even more! one of my fave films
14
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments