My Favorite Movies
| garnetbernie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 2 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 3 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 7 |
The Emperor's New Clothes 1972, Unrated) |
|
| 8 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 9 |
Kasal, Kasali, Kasalo 2006, Unrated) |
|
| 10 |
Prince and the Pauper 2009, Unrated) |
|
| 11 |
Gorgeous (Boh lee chun) 1999, PG-13) |
|
| 12 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 13 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 15 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 16 |
Asterix and the Vikings 2006, Unrated) |
|
| 17 |
Everyone's Hero 2006, G) |
|
| 18 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 19 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 20 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 21 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 23 |
A Bug's Life 1998, G) |
|
| 24 |
Tomorrow Never Dies 1997, PG-13) |
|
| 25 |
Live Wire 1992, R) |
|
| 26 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 27 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |



























