My Favorite Movies


  gargimp's Rating My Rating
1
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
great
2
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
fab
3
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
fab
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
good
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
fab
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
good
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
great
8
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
fab
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
fabulous
10
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
great
11
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
Lizzie & Gordon in Rome
Very Romantic
12
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie 1995,  PG)
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie
Great
13
Turbo: A Power Rangers Movie 1997,  PG)
Turbo: A Power Rangers Movie
austum
14
Sky High 2003,  R)
Sky High
good
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
romantic
16
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978,  Unrated)
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust)
action
17
Om Shanti Om 2007,  Unrated)
Om Shanti Om
great movie
sharukh looks hot in his 6 pack in movie
deepika did great job working wit srk in oso in wich she acted beautifully.
18
Jab We Met 2007,  PG)
19
Chak De! India 2007,  Unrated)
20
Lagaan - Once Upon a Time in India 2001,  PG)
21
Kal Ho Naa Ho 2003,  Unrated)
22
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
23
Bhool Bhulaiya 2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments