My Favorite Movies


  garelaz's Rating My Rating
1
Love Actually 2003,  R)
2
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
3
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
4
Bring It On 2000,  PG-13)
5
Mannequin 1987,  PG)
6
Grease 1978,  PG)
7
Romeo and Juliet 1968,  PG)
8
High School Musical 2006,  G)
9
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
13
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
18
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
20
The Mummy 1999,  PG-13)
21
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
22
The Karate Kid 1984,  PG)
23
The Karate Kid Part II 1987,  PG)
24
The Karate Kid, Part III 1989,  PG)
25
Back to the Future 1985,  PG)
26
Back to the Future Part II 1989,  PG)
27
Back to the Future Part III 1990,  PG)
28
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000,  PG-13)
29
Sailor Moon S 2004,  Unrated)
30
Sailor Moon SuperS 2002,  Unrated)
31
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
32
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
33
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
34
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
35
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report 1994,  PG-13)
36
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
37
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
38
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
39
The Mighty Ducks 1992,  PG)
40
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
41
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
42
A Walk to Remember 2002,  PG)
43
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
44
The Lake House 2006,  PG)
45
Freaky Friday 2003,  PG)
46
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
47
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
48
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
49
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
50
The Legend of Zorro 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments