My Favorite Movies


  GardenGal2008's Rating My Rating
1
Alien 1979,  R)
2
Aliens 1986,  R)
3
Alien Resurrection 1997,  R)
4
Species 1995,  R)
5
Species II 1998,  R)
6
Alien Abduction 2005,  R)
7
Species III 2004,  R)
8
Storm of the Century 1999,  PG-13)
9
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
10
The Lion King 1994,  G)
11
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
12
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
13
The King and I 1956,  G)
14
Evil Aliens 2005,  R)
15
Aliens of the Deep 2005,  G)
16
Underworld 2003,  R)
17
Underworld: Evolution 2006,  R)
18
The Mummy 1932,  Unrated)
19
My Mummy 2006,  Unrated)
20
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
21
Tale of the Mummy 1999,  R)
22
The Land Before Time 1988,  G)
23
The Land Before Time II: The Great Valley Adventure 1994,  G)
24
The Land Before Time III - The Time of Great Giving 1995,  G)
25
The Land Before Time IV - Journey Through the Mists 1996,  G)
26
The Land Before Time: The Wisdom of Friends 2007,  G)
27
The Land Before Time VII - The Stone of Cold Fire 2000,  G)
28
The Land Before Time VIII: The Big Freeze 2001,  G)
29
The Land Before Time IX: Journey to Big Water 2002,  G)
30
The Land Before Time X - The Great Longneck Migration 2003,  G)
31
The Land Before Time XI - The Invasion of the Tinysauruses 2004,  G)
32
The Land Before Time XII: The Great Day of the Flyers 2007,  G)
33
The Land Before Time XIII: The Wisdom of Friends 2007,  G)
34
Selena 1997,  PG)
35
Cleopatra 1963,  G)
36
Enchanted 2007,  PG)
37
Stephen King's It 1990,  Unrated)
38
Snakes on a Plane 2006,  R)
39
Dinosaur 2000,  PG)
40
Doctor Dolittle 1967,  G)
41
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
42
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
43
Dr. Dolittle: Tail to the Chief 2008,  PG)
44
Camelot 1967,  G)
45
Two Brothers 2004,  PG)
46
The Covenant 2006,  PG-13)
47
Crocodile Dundee 1986,  PG-13)
48
Crocodile Dundee II 1988,  PG)
49
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
I loved the movie, it left me hungry for more!!!!!!!!
50
Twilight 2008,  PG-13)
51
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
52
Footloose 2011,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments