My Favorite Movies


  ganimemaster's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
4
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
5
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
6
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
7
The Matrix 1999,  R)
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
9
Casino Royale 2006,  PG-13)
10
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
11
Grease 1978,  PG)
12
Big 1988,  PG)
13
Pan's Labyrinth 2006,  R)
14
The Holiday 2006,  PG-13)
15
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
16
Sister Act 1992,  PG)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
18
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
19
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
20
Spider-Man 2002,  PG-13)
21
White Chicks 2004,  PG-13)
22
Gladiator 2000,  R)
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
25
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
26
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
30
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
31
Nacho Libre 2006,  PG)
32
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
33
Jaws 1975,  PG)
34
300 2007,  R)
35
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
36
The Mummy 1999,  PG-13)
37
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
38
Batman 1989,  PG-13)
39
Spaceballs 1987,  PG)
40
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
41
The Silence of the Lambs 1991,  R)
42
Wayne's World 1992,  PG-13)
43
Mission Impossible 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments