Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  gangstaluv96's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
this movie is great...it made me cry...and i love nicolas sparks books as well...
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
great movie, made me cry! i love the book too...
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
great...cant wait till the third one
4
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
love it
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
aww jack sparrow...johnny depp is a great actor...so brillent...
6
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
haha so funny!!! love it....
7
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
love this movie!!!
8
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
OMG i love this movie...i have to get it on DVD
9
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
i love this movie...cute lil mumble...
10
Grease 1978,  PG)
Grease
awww love this
11
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
love it
12
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
awww i love this movie...i want it on DVD but they dont make it anymore...:(
13
Shrek 2001,  PG)
14
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
great movie....love it
15
Running Scared 2005,  R)
Running Scared
brillient...loved the twists...and the ending!!
16
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
great movie, great acting
17
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
so can't wait to see this movie!!!
18
Shooter 2007,  R)
Shooter
i love mark wahlberg!! he so talented

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments