Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  galdovel's Rating My Rating
1
The Specialist 1994,  R)
2
Italian Stallion (The Party at Kitty and Stud's) 1970,  R)
3
Lovers and Other Strangers 1970,  R)
4
Angels with Angles 2005,  PG)
5
Cobra 1986,  R)
6
Rocky IV 1985,  PG)
7
Cliffhanger 1993,  R)
8
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
9
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
10
Assassins 1995,  R)
11
Stop! or My Mom Will Shoot 1992,  PG-13)
12
Pretty Woman 1990,  R)
13
Basic Instinct 1992,  R)
14
Basic Instinct 2 2006,  R)
15
Desperado 1995,  R)
16
Femme Fatale 2002,  R)
17
Laberinto de pasiones (Labyrinth of Passion) 1982,  Unrated)
18
Imagining Argentina 2003,  R)
19
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) 1988,  R)
20
My Mom's New Boyfriend 2007,  PG-13)
21
Unfaithful 2002,  R)
22
Shall We Dance 2004,  PG-13)
23
Dr. T & The Women 2000,  R)
24
King David 1985,  PG-13)
25
Married Life 2007,  PG-13)
26
Just Married 2003,  PG-13)
27
Rachel Getting Married 2008,  R)
28
Une femme mariée: Suite de fragments d'un film tourné en 1964 (A Married Woman) 1964,  R)
29
I Married an Angel 1942,  Unrated)
30
Black Woman's Guide to Getting Married 2007,  R)
31
Married to the Game 2006,  Unrated)
32
Married People, Single Sex 1993,  R)
33
Married Unmarried 2001,  Unrated)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. galdovel
    galdovel posted 2 years ago

    hoo guys this is my favorite actor the sexy muscles man and classic man