My Favorite Movies
All of these movies are soo good; i love them all!!
| GaganJ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Marine 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Shooter 2007, R) |
|
| 3 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 4 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 5 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Eye 2008, PG-13) |
|
| 7 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 14 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 15 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Saw 2004, R) |
|
| 17 |
Saw II 2005, R) |
|
| 18 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 20 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 21 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 22 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 23 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 25 |
Space Jam 1996, PG) |
|
| 26 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 27 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Awake 2007, R) |
|
| 29 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 30 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 31 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 32 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 33 |
Invincible 2006, PG) |
|
| 34 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 35 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 36 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 37 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 38 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 39 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 40 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 41 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 42 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 43 |
Above the Rim 1994, R) |
|
| 44 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 45 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007, PG) |
|
| 46 |
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003, PG-13) |
|
| 47 |
Walking Tall 2004, PG-13) |















































