My Favorite Movies
| gabsenlaluna's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 3 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 4 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 5 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 6 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 7 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 9 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 10 |
American Pie 1999, R) |
|
| 11 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 12 |
The Red Violin (Le violon rouge) 1998, R) |
|
| 13 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |













