Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  gabrielgonc's Rating My Rating
1
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
2
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
3
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
4
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Pił) 1965,  R)
5
Sin City 2005,  R)
6
Fight Club 1999,  R)
7
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
8
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
9
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
10
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
11
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
12
Run Lola Run (Lola rennt) 1998,  R)
13
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
14
The Dreamers 2003,  NC-17)
15
Wyatt Earp 1994,  PG-13)
16
Hair 1979,  PG)
17
Once 2007,  R)
18
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
19
Olga 2004,  Unrated)
20
Boys Don't Cry 1999,  R)
21
Smokey and the Bandit 1977,  PG)
22
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
23
Scent of a Woman 1992,  R)
24
Durval Discos 2002,  Unrated)
25
Donnie Darko 2001,  R)
26
Little Miss Sunshine 2006,  R)
27
Zuzu Angel 2006,  Unrated)
28
March of the Penguins 2005,  G)
29
No Direction Home: Bob Dylan 2005,  G)
30
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments