My Favorite Movies


  furlong83's Rating My Rating
1
Duck Soup 1933,  Unrated)
2
Blue Velvet 1986,  R)
3
The Odd Couple 1968,  G)
4
Ed Wood 1994,  R)
5
The Maltese Falcon 1941,  PG)
6
Tommy 1975,  PG)
7
Apocalypse Now 1979,  R)
Apocalypse Now
just bought the redux ??...love the talk through of the movie with f.f.c.
8
To Have and Have Not 1944,  Unrated)
9
Mi Vida Loca (My Crazy Life) 1993,  R)
10
Glen or Glenda? 1953,  Unrated)
11
La Strada (The Road) 1954,  PG)
12
Die Blechtrommel (The Tin Drum) 1979,  R)
13
JFK 1992,  R)
14
Le Retour de Martin Guerre (The Return of Martin Guerre) 1982,  Unrated)
15
From Here to Eternity 1953,  Unrated)
16
Beneath the Valley of the Ultra-Vixens 1979,  NC-17)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments