My Favorite Movies


  Funkycroack's Rating My Rating
1
High School Musical 2 2007,  G)
2
Camp Rock 2008,  G)
Camp Rock
love it!!!
3
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
the best film ever out .
romantic, love
4
The Derby Stallion 2005,  PG)
The Derby Stallion
great movie zac is soo hot!!!!!!
5
Aquamarine 2006,  PG)
6
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
brillient
7
Honey 2003,  PG-13)
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
excellent
9
My Girl 1991,  PG)
My Girl
so sweet
10
My Girl 2 1994,  PG)
My Girl 2
sweet
11
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
is just the best
12
Step Up 2006,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
really cool
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
excellent
coool
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
it's so awsome. it's the best film this month
16
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
The Cheetah Girls
love the singing and acting
17
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
18
Men in Black 1997,  PG-13)
19
Men in Black II 2002,  PG-13)
Men in Black II
fantastic
20
X-Men 2000,  PG-13)
21
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
22
Our Lips Are Sealed 2001,  G)
23
It Takes Two 1995,  PG)
24
New York Minute 2004,  PG)
25
When in Rome 2002,  G)
26
Holiday in the Sun 2001,  G)
27
Passport To Paris 1999,  G)
28
Billboard Dad 1998,  G)
29
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
so funny
30
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
Maid in Manhattan
love it
31
Just My Luck 2006,  PG-13)
32
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
33
Life-Size 2000,  G)
34
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
excellent
35
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
love the music
36
The Parent Trap 1998,  PG)
The Parent Trap
interesting
37
Get A Clue 2002,  G)
38
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
Confessions of a Teenage Drama Queen
secrets r secrets
39
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
The Wedding Planner
love it
40
Stand by Me 1986,  R)
41
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
adventure
42
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
excellent
romantic
cool
43
Agent Cody Banks 2003,  PG)
44
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
45
The Perfect Man 2005,  PG)
46
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
funny
47
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
48
Ice Princess 2005,  G)
49
Casper 1995,  PG)
50
Casper and Wendy's Ghostly Adventures 2002,  G)
51
Thunderbirds 2004,  PG)
52
Hairspray 2007,  PG)
53
Mom at Sixteen 2005,  Unrated)
Mom at Sixteen
really emotional

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments