Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  funkyb78's Rating My Rating
1
Rent 2005,  PG-13)
2
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
3
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
4
Basquiat 1996,  R)
5
I Heart Huckabees 2004,  R)
6
Trainspotting 1996,  R)
7
Lost In Translation 2003,  R)
8
Transamerica 2005,  R)
9
The Wedding Banquet (Xi yan) 1993,  R)
10
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
11
A Chorus Line 1985,  PG-13)
12
Big Business 1988,  PG)
13
Sleeper 1973,  PG)
14
Manhattan 1979,  R)
15
Boys on the Side 1995,  R)
16
Little Voice 1998,  R)
17
Working Girl 1988,  R)
18
The Mirror Has Two Faces 1996,  PG-13)
19
The Birdcage 1996,  R)
20
Manhattan Murder Mystery 1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments