My Favorite Movies
| funkayy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Troy 2004, R) |
|
| 2 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 3 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 7 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 14 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 15 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 16 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 19 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 20 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 21 |
Hairspray 2007, PG) |





















