Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  funderbrat1's Rating My Rating
1
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
my all time favorite movie it gets me through some of the hardest times
2
Boyz n the Hood 1991,  R)
3
Scarface 1983,  R)
4
Finding Nemo 2003,  G)
5
Rocky IV 1985,  PG)
6
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
7
Juice 1992,  R)
8
Rocky Balboa 2006,  PG)
9
Rocky V 1990,  PG-13)
10
Rocky 1976,  PG)
Rocky
BITCHES THATS MY FAVORITE MOVIE
11
Rocky III 1982,  PG)
12
Rocky II 1979,  PG)
13
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
14
Scarface 1932,  PG)
15
I Spy 2002,  PG-13)
16
Hot Boyz 1999,  R)
17
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
18
Menace II Society 1993,  R)
19
Poetic Justice 1993,  R)
20
Head of State 2003,  PG-13)
21
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
funny as hell
22
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
23
The Color Purple 1985,  PG-13)
24
Purple Rain 1984,  R)
25
Mississippi Burning 1988,  R)
26
Eve's Bayou 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments