Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. FrstKnght21
  2. John

List of what I have on DVD.
Not listed on this site.

24: Season One(2001),
Airwolf: Season 1(1984),
Alexander (2004),
Ali (2004),
the Art of Touch 1 - 3,
Blazzing Saddle (1974),
Bones: Season 1 (2005),

  FrstKnght21's Rating My Rating
1
30 Days of Night 2007,  R)
30 Days of Night
HAVE
2
Absolute Power 1997,  R)
Absolute Power
HAVE
3
Airplane! 1980,  PG)
Airplane!
HAVE
4
Alien 1979,  R)
Alien
HAVE
5
Aliens 1986,  R)
Aliens
HAVE
6
Alien3 1992,  R)
Alien3
HAVE
7
Alien Resurrection 1997,  R)
Alien Resurrection
HAVE
8
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
9
Analyze That 2002,  R)
Analyze That
HAVE
10
The Animatrix 2003,  Unrated)
11
Assault on Precinct 13 2005,  R)
Assault on Precinct 13
HAVE
12
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
Austin Powers: International Man of Mystery
HAVE
13
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
REPLACED
14
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
HAVE
15
Away from Her 2006,  PG-13)
Away from Her
HAVE
16
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
HAVE
17
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
HAVE
18
Barbershop 2002,  PG-13)
19
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
Behind Enemy Lines
HAVE
20
Behind the Planet of the Apes 1998,  Unrated)
Behind the Planet of the Apes
HAVE
21
Beneath The Planet Of The Apes 1970,  G)
Beneath The Planet Of The Apes
HAVE
22
Beverly Hills Cop 1984,  R)
Beverly Hills Cop
HAVE
23
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
24
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
Beverly Hills Cop III
HAVE
25
Beverly Hills Cop IV 2012,  R)
Beverly Hills Cop IV
Not listed in Netflix
26
Big Fat Liar 2002,  PG)
Big Fat Liar
HAVE
27
Biloxi Blues 1988,  PG-13)
28
Blade 1998,  R)
29
Blade Runner 1982,  R)
Blade Runner
HAVE
30
The Black Hole 1979,  PG)
The Black Hole
HAVE
31
Black Knight 2001,  PG-13)
Black Knight
HAVE
32
The Blue Lagoon 1980,  R)
The Blue Lagoon
Have
33
Return to the Blue Lagoon 1991,  PG-13)
Return to the Blue Lagoon
Have
34
The Blossoming of Maximo Oliveros (Ang Pagdadalaga ni Maximo Oliveros) 2005,  Unrated)
The Blossoming of Maximo Oliveros (Ang Pagdadalaga ni Maximo Oliveros)
HAVE
35
The Bone Collector 1999,  R)
The Bone Collector
HAVE
36
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
HAVE
37
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
HAVE
38
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
HAVE
39
Boy Crush 2007,  Unrated)
Boy Crush
HAVE
40
Boy Culture 2006,  Unrated)
Boy Culture
HAVE
41
Breach 2006,  PG-13)
Breach
HAVE
42
Breaking the Surface: The Greg Louganis Story 1997,  Unrated)
Breaking the Surface: The Greg Louganis Story
HAVE
43
Brokeback Mountain 2005,  R)
Brokeback Mountain
HAVE
44
Buck Rogers in the 25th Century 1979,  PG)
Buck Rogers in the 25th Century
HAVE -
the Complete TV Series
45
The Brave One 2007,  R)
The Brave One
HAVE
46
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
Catch Me If You Can
REPLACED
47
Center Stage 2000,  PG-13)
Center Stage
HAV E
48
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
HAVE
49
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
HAVE
50
Children of Men 2006,  R)
Children of Men
REPLACED
51
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
The Chronicles of Riddick
HAVE
52
A Civil Action 1998,  PG-13)
A Civil Action
REPLACED
53
Cleopatra 1963,  G)
Cleopatra
HAVE
54
Collateral 2004,  R)
Collateral
HAVE
55
The Core 2003,  PG-13)
The Core
HAVE
56
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo
HAVE
57
Courage Under Fire 1996,  R)
Courage Under Fire
HAVE
58
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
HAVE
59
The Cutting Edge: Going for the Gold 2006,  PG-13)
60
Luster 2002,  Unrated)
61
Shank 2008,  R)
62
Damnation Alley 1977,  PG)
63
Be Cool 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments