Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  frozenaura's Rating My Rating
1
You've Got Mail 1998,  PG)
2
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
3
The Departed 2006,  R)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
Casablanca 1942,  PG)
8
The Virgin Suicides 1999,  R)
9
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
10
My Fair Lady 1964,  G)
11
Funny Face 1957,  Unrated)
12
Donnie Darko 2001,  R)
13
The Italian Job 2003,  PG-13)
14
The Usual Suspects 1995,  R)
15
Dreamgirls 2006,  PG-13)
16
Final Destination 2 2003,  R)
17
March of the Penguins 2005,  G)
18
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
19
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
20
Clerks 1994,  R)
21
Step Up 2006,  PG-13)
22
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
23
Wild Hogs 2007,  PG-13)
24
She's the Man 2006,  PG-13)
25
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
26
Employee of the Month 2003,  R)
27
Bring It On 2000,  PG-13)
28
Bottle Shock 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments