My Favorite Movies


  frostymel71's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
2
Rocky 1976,  PG)
3
Rocky Balboa 2006,  PG)
4
Rocky IV 1985,  PG)
5
Rocky II 1979,  PG)
6
Rocky III 1982,  PG)
7
Rocky V 1990,  PG-13)
8
Hitch 2005,  PG-13)
9
The Hitch Hiker 2004,  Unrated)
10
Miss March 2009,  R)
11
Bride Wars 2009,  PG)
12
Twilight 2008,  PG-13)
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
14
Fast & Furious 2009,  PG-13)
15
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
19
Night at the Museum 2006,  PG)
20
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
21
Prom Night 2008,  PG-13)
22
Lady in the Water 2006,  PG-13)
23
The Village 2004,  PG-13)
24
30 Days of Night 2007,  R)
25
Unbreakable 2000,  PG-13)
26
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
27
Night of the Living Dead 1968,  R)
28
Blood Diamond 2006,  R)
29
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
30
Hairspray 2007,  PG)
31
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
32
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
33
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
34
The Perfect Holiday 2007,  PG-13)
35
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
36
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
this movie was soo bad..l
37
Ice Age 2002,  PG)
38
Fired Up 2009,  PG-13)
39
The Ghosts of Girlfriends Past 2009,  PG-13)
40
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
41
The Young Victoria 2009,  PG)
42
Next Day Air 2009,  R)
43
Bring It On 2000,  PG-13)
44
Obsessed 2009,  PG-13)
45
Marley & Me 2008,  PG)
46
17 Again 2009,  PG-13)
47
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
48
X-Men 2000,  PG-13)
49
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
50
Knowing 2009,  PG-13)
51
Confessions of a Shopaholic 2009,  PG)
52
Paul Blart: Mall Cop 2009,  PG)
53
A Bug's Life 1998,  G)
54
Aladdin 1992,  G)
55
The Return of Jafar (Aladdin 2) 1994,  G)
56
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
57
Alice in Wonderland 1951,  G)
58
The Aristocats 1970,  G)
59
Bambi 1942,  G)
60
Beauty and the Beast 1991,  G)
61
Cars 2006,  G)
62
Chicken Little 2005,  G)
63
Finding Nemo 2003,  G)
64
Enchanted 2007,  PG)
65
Dumbo 1941,  G)
66
The Fox and the Hound 1981,  G)
67
Girl, Interrupted 1999,  R)
68
Homeward Bound - The Incredible Journey 1993,  G)
69
The Hunchback of Notre Dame 1996,  G)
70
The Incredibles 2004,  PG)
71
Get Smart 2008,  PG-13)
72
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
73
The Wackness 2008,  R)
74
Superbad 2007,  R)
75
The Holiday 2006,  PG-13)
76
Hancock 2008,  PG-13)
77
Open Season 2006,  PG)
78
Madagascar 2005,  PG)
79
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
80
Sicko 2007,  PG-13)
81
Slumdog Millionaire 2008,  R)
82
The House Bunny 2008,  PG-13)
83
I Am Legend 2007,  PG-13)
84
Scream 1996,  R)
85
Scream 2 1997,  R)
86
Scream 3 2000,  R)
87
Silent Hill 2006,  R)
88
The Ring 2002,  PG-13)
89
Open Water 2003,  R)
90
Dark Water 2005,  PG-13)
91
Donnie Darko 2001,  R)
92
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
93
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
94
Dennis the Menace 1993,  PG)
95
Sixteen Candles 1984,  PG)
96
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
97
Sugar & Spice 2001,  PG-13)
98
Spice World 1997,  PG)
99
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
100
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
101
The Last Samurai 2003,  R)
102
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
103
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
104
Last Action Hero 1993,  PG-13)
105
The Matrix 1999,  R)
106
The Matrix Revolutions 2003,  R)
107
The Matrix Reloaded 2003,  R)
108
Batman Begins 2005,  PG-13)
109
Batman 1989,  PG-13)
110
Batman Forever 1995,  PG-13)
111
Batman Returns 1992,  PG-13)
112
The Dark Knight 2008,  PG-13)
113
Spider-Man 2002,  PG-13)
114
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
115
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
116
Daredevil 2003,  PG-13)
117
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
118
Hulk 2003,  PG-13)
119
Scary Movie 2000,  R)
120
Meet the Spartans 2008,  PG-13)
121
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
122
Beowulf 2007,  PG-13)
123
Bewitched 2005,  PG-13)
124
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
125
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments