Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  frogybabe's Rating My Rating
1
Stick It 2006,  PG)
Stick It
i will give 1 million thumbs up because that is a very good movie and i would do anything to be like that good of a gymnastic girl
2
The Game Plan 2007,  PG)
The Game Plan
great movie
3
Evan Almighty 2007,  PG)
4
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
i love troy to death!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@
5
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
i love troy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@
6
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
7
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
This is the best familey movie ever!!!!!!!!!!!!!!!@I think you should get all of the stars@@@
8
Bambi 1942,  G)
Bambi
so cute
9
Bambi II 2006,  G)
10
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
I would hate that life but I would do what she done if my dad married that mean lady!1
11
Cinderella 1950,  G)
Cinderella
ok
12
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
13
Cars 2006,  G)
Cars
the best movie
14
50 First Dates 2004,  PG-13)
15
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
soooo sad
16
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
The Lion King 1 1/2
very funny
17
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
18
The Fox and the Hound 1981,  G)
The Fox and the Hound
i cried when i saw this movie
19
The Fox and the Hound 2 2006,  G)
20
Click 2006,  PG-13)
21
The Longest Yard 2005,  PG-13)
22
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
23
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
i thk its a grate movie i seen a little of it
24
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
goooooooooooood movie
25
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
i luv the chickmunks
26
27 Dresses 2008,  PG-13)
27 Dresses
i tnk it will b great!!!!!!!!!!!!
27
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
28
That's So Suite Life of Hannah Montana 2007,  G)
29
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour 2008,  G)
30
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
I would hate to be a plastic...
31
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha the best movie
32
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
33
Rush Hour 3 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments