My Favorite Movies


  frogsrule1995's Rating My Rating
1
Sleeping Beauty 1959,  G)
Sleeping Beauty
great movie
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
it was good
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
it was so cool!!!!!
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
it was excellent
5
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
really sad but good
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Better than the first
7
Stick It 2006,  PG)
Stick It
It was an Awesome Movie
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Not as good as the others but still good
9
Pride and Prejudice ,  Unrated)
Pride and Prejudice
better than the new one
10
Ella Enchanted 2004,  PG)
Ella Enchanted
Cool
11
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
it was funny
12
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
not as good as the original but still cool
13
Monty Python's And Now for Something Completely Different 1971,  PG)
Monty Python's And Now for Something Completely Different
Funny
14
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
funny once but after a while it gets old...
15
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
Funny
16
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
Monty Python's Life of Brian
FUNNY
17
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
Nice bit funny
18
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
loved it
19
27 Dresses 2008,  PG-13)
27 Dresses
love it i saw it for my birhtday party!
20
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
love it! so so so funny! tad gross in some parts

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments