My Favorite Movies
| Frogg102's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sliding Doors 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 3 |
First Knight 1995, PG-13) |
|
| 4 |
Dying Young 1991, R) |
|
| 5 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 6 |
Stephen King's The Stand 2000, Unrated) |
|
| 7 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 8 |
Little Shop of Horrors 1986, PG-13) |
|
| 9 |
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) 2003, Unrated) |
|
| 10 |
The Shining 1980, R) |
|
| 11 |
Secrets 1992, Unrated) |
|
| 12 |
Charade 1963, G) |












