My Favorite Movies


  freyja1989's Rating My Rating
1
Summer Catch 2001,  PG-13)
2
I'll Be Home for Christmas 1998,  PG)
3
Top Gun 1986,  PG)
4
What a Girl Wants 2003,  PG)
5
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
6
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
7
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
8
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
9
Smoke Signals 1998,  PG-13)
10
The Love Letter 1999,  PG-13)
11
The Christmas Shoes 2002,  Unrated)
12
The Wedding Date 2005,  PG-13)
13
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
14
Cry-Baby 1990,  PG-13)
15
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
16
Feel the Noise 2007,  PG-13)
17
Becoming Jane 2007,  PG)
18
Montana Sky 2007,  PG)
19
Patsy Cline - The Real Patsy Cline 1986,  Unrated)
20
Home of the Brave 2006,  R)
21
27 Dresses 2008,  PG-13)
22
Stop Loss 2008,  R)
23
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
24
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 2008,  PG-13)
25
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
26
The Prince and Me 2 2005,  PG)
27
The Prince and Me 2004,  PG)
28
The Prince & Me 3: A Royal Honeymoon 2008,  PG)
29
The Christmas Card 2006,  Unrated)
The Christmas Card
I really Love this movie.
30
Hope Floats 1998,  PG-13)
31
Elvis Presley: Remembering Elvis: The Man, His Life, His Music 2001,  Unrated)
32
Elvis and Me 1988,  Unrated)
33
Inventing the Abbotts 1997,  R)
34
One Tree Hill: Complete Seventh Season 2010,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments