My Favorite Movies


  frenchpea's Rating My Rating
1
The Iron Giant 1999,  PG)
2
Sleeping Beauty 1959,  G)
3
Pride and Prejudice ,  Unrated)
Pride and Prejudice
Wonderful!!!!
4
Arsenic and Old Lace 1944,  Unrated)
Arsenic and Old Lace
So funny. I love this movie. Cary Grant's a wonderful actor.
5
Sense and Sensibility 1995,  PG)
6
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
7
Little Women 1994,  PG)
8
Anne of Green Gables 1985,  G)
9
Love's Enduring Promise 2004,  Unrated)
10
Love Comes Softly 2003,  Unrated)
11
Love's Long Journey 2005,  Unrated)
12
Beauty and the Beast 1991,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments