My Favorite Movies


  fredandtk's Rating My Rating
1
Ed Wood 1994,  R)
2
The Brides of Dracula 1960,  Unrated)
3
The Wicker Man 1974,  R)
4
Superman 1978,  PG)
5
Superman II 1981,  PG)
6
Midnight Cowboy 1969,  R)
7
The Abominable Dr. Phibes 1971,  PG-13)
8
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968,  PG-13)
9
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
10
Black Sabbath (I Tre volti della paura) (The Three Faces of Fear) (The Three Faces of Terror) 1963,  Unrated)
11
Django 1966,  Unrated)
12
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
13
Dawn of the Dead 1978,  R)
14
Mad Love 1935,  Unrated)
15
Lone Wolf and Cub - Baby Cart at the River Styx (Kozure Ôkami: Sanzu no kawa no ubaguruma) (Shogun Assassin) 1972,  Unrated)
16
L'uccello dalle piume di cristallo (The Bird With the Crystal Plumage) 1969,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments