My Favorite Movies


  freakishme420's Rating My Rating
1
StrangeLand 1998,  R)
StrangeLand
all time favorite movie!! seen it over 20 times
2
Underworld 2003,  R)
3
Underworld: Evolution 2006,  R)
4
Interview with the Vampire 1994,  R)
5
Queen of the Damned 2002,  R)
6
American History X 1998,  R)
7
The Pest 1997,  PG-13)
The Pest
great great great great
8
Van Helsing 2004,  PG-13)
9
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
10
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money 1998,  R)
11
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter 1999,  R)
12
Dawn of the Dead 2004,  R)
13
Vampire in Brooklyn 1995,  R)
14
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985,  Unrated)
15
Vampire Journals 1997,  R)
16
National Lampoon's Gold Diggers 2004,  PG-13)
17
National Lampoon Presents Dorm Daze 2003,  R)
18
National Lampoon's Dorm Daze 2 2006,  R)
19
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
20
National Lampoon's Barely Legal (After School Special) 2003,  R)
21
American Pie 1999,  R)
22
American Pie 2 2001,  R)
23
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
24
American Wedding 2003,  R)
25
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
26
The Crow 1994,  R)
27
The Crow - Wicked Prayer 2005,  R)
28
The Crow: Stairway to Heaven ,  G)
29
The Crow: City of Angels 1996,  R)
30
The Crow - Salvation 2000,  R)
31
Blade 1998,  R)
32
Blade II 2002,  R)
Blade II
VAMPIRES!!! yay
33
Blade: Trinity 2004,  R)
34
Mean Girls 2004,  PG-13)
35
Saw 2004,  R)
36
Saw II 2005,  R)
37
Saw III 2006,  R)
38
Saw IV 2007,  R)
39
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
40
Bring It On 2000,  PG-13)
41
Bring It On Again 2004,  PG-13)
42
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
43
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
44
Pitch Black 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments