My Favorite Movies


  1. freakinsweet
  2. Matthew

Give list a short description

  freakinsweet's Rating My Rating
1
Reign Over Me 2007,  R)
Reign Over Me
Sweetest movie ever
2
Flubber 1997,  PG)
Flubber
funniest movie ever. beats superbad
3
Superbad 2007,  R)
Superbad
this is the funniest movie ever

I'm just drilling holes. Last 2 weeks of school. Fuck it
4
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
This is the BEST movie ever, every one needs to watch this movie, it rocks
5
Be Kind Rewind 2008,  PG-13)
6
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
Tenacious D in: The Pick of Destiny
i thouht it was going to be stupid but it was really good
7
School of Rock 2003,  PG-13)
8
300 2007,  R)
9
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
10
Sin City 2005,  R)
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
very nice how much? is that cat in hat?
12
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
this is a really good movie, it has funny parts with some action parts
13
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
really really good movie
14
The Blues Brothers 1980,  R)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
18
Transporter 2 2005,  PG-13)
19
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
20
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
21
Gladiator 2000,  R)
22
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
one of the best movies ever

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments