My Favorite Movies
| FreakFlag83's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Otis 2008, Unrated) |
|
| 2 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 3 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 4 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 5 |
Speed 1994, R) |
|
| 6 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 7 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 8 |
War Games 1998, PG) |
|
| 9 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 10 |
The Dream Team 1989, PG-13) |
|
| 11 |
Addams Family Values 1993, PG-13) |
|
| 12 |
The Addams Family 1991, PG-13) |
|
| 13 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 14 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 15 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 16 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 17 |
Clerks 1994, R) |
|
| 18 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 19 |
Dogma 1999, R) |
|
| 20 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 21 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 22 |
House on Haunted Hill 1999, R) |
|
| 23 |
Gleaming the Cube 1989, PG-13) |
|
| 24 |
Pump up the Volume 1990, R) |
|
| 25 |
The Legend of Billie Jean 1985, PG-13) |

























