My Favorite Movies
| frankknezic's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Parenthood 1989, PG-13) |
|
| 2 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 3 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 5 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 6 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 7 |
Kingpin 1996, PG-13) |
|
| 8 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 9 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 10 |
Being John Malkovich 1999, R) |
|
| 11 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 12 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 13 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 14 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 15 |
Major League 1989, R) |
|
| 16 |
Nothing But Trouble 1991, PG-13) |
|
| 17 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 18 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 19 |
Adaptation 2002, R) |
|
| 20 |
Sideways 2004, R) |
|
| 21 |
Dumbo 1941, G) |





















