My Favorite Movies
Give list a short description
| frAnkie23's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 2 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Scarlet Pimpernel 1982, Unrated) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 6 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Penelope 2006, PG) |
|
| 8 |
Down with Love 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Singin' in the Rain 1952, G) |
|
| 10 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 11 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 12 |
Becoming Jane 2007, PG) |
|
| 13 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 14 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 15 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 16 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
Sliding Doors 1998, PG-13) |
|
| 19 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 20 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 21 |
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006, PG) |
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 24 |
Grease 1978, PG) |
|
| 25 |
Just My Luck 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 27 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 29 |
Casino Royale 2006, PG-13) |





























