My Favorite Movies
| franjacorcas's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
In the Name of the Father 1993, R) |
|
| 2 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 3 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |
|
| 4 |
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy 2004, Unrated) |
|
| 5 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 6 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 8 |
Crash 1996, NC-17) |
|
| 9 |
El Día de la bestia (The Day of the Beast) 1995, R) |
|
| 10 |
The Dinner Game (Le Dîner de cons) 1998, PG-13) |
|
| 11 |
La Ley de Herodes (Herod's Law) 2000, R) |
|
| 12 |
American History X 1998, R) |
|
| 13 |
Cyrano De Bergerac 1990, PG) |
|
| 14 |
Underground 1995, Unrated) |
|
| 15 |
My Left Foot 1989, R) |
|
| 16 |
Natural Born Killers 1994, R) |
















