My Favorite Movies
| FrancyPit's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 2 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Ballet Shoes 2008, PG) |
|
| 4 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 5 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 6 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Brave New Girl 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Ella Enchanted 2004, PG) |
|
| 10 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 13 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 15 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 16 |
King Arthur 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) , Unrated) |
|
| 18 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 19 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 20 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 21 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 22 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 23 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 24 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
























