My Favorite Movies


  francyn's Rating My Rating
1
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
4
City of Angels 1998,  PG-13)
5
Shrek the Third 2007,  PG)
6
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
7
Curious George 2006,  G)
8
XXX 2002,  PG-13)
9
xXx: State of the Union 2005,  R)
10
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
11
Shrek 2 2004,  PG)
12
Shrek 2001,  PG)
13
She's the Man 2006,  PG-13)
14
The Matrix 1999,  R)
15
On the Line 2001,  PG)
16
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
17
Meet the Robinsons 2007,  G)
18
Ratatouille 2007,  G)
19
The Golden Compass 2007,  PG-13)
The Golden Compass
bitin!!!
20
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
21
The Game Plan 2007,  PG)
22
Evan Almighty 2007,  PG)
23
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
24
Bring It On 2000,  PG-13)
25
Scary Movie 2000,  R)
26
Braveheart 1995,  R)
27
The Lake House 2006,  PG)
28
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
Love the soundtrack!
29
The Dukes of Hazzard: The Beginning 2007,  R)
30
The Transporter 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments