Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  frances10495's Rating My Rating
1
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
OMG! I am dieing to see this!!
2
Enchanted 2007,  PG)
Enchanted
I have no idea why I like it...I just LUV it!
3
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I LOVE IT SOOOO MUCH!!!!!!!!!!!
4
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
I just LOVE it! It's so HILARIOUS!
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
OMG! This movie is very intresting! and, exciting!
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Love it!!!!!
7
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
Never Been Kissed
It's just such a cute movie!
8
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
This is just HILARIOUS!
9
While You Were Sleeping 1995,  PG)
While You Were Sleeping
one word: HILARIOUS!
10
Nancy Drew 2007,  PG)
Nancy Drew
for some reason this movie ROCKS!
11
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
I'm in LOVE with that movie!
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
14
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
Spirited Away 2001,  PG)
17
A Walk to Remember 2002,  PG)
18
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
22
The Notebook 2004,  PG-13)
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
This movie is AWSOME! the BEST Harry Potter MOVIE!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments