Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. foziausp2007
  2. Zia

All time favourites

  foziausp2007's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Add a review (optional)...
2
The Italian Job 2003,  PG-13)
3
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
4
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004,  Unrated)
Veer Zaara (Veer-Zaara)
OMG>>>>>forever cool
5
Dil Chahta Hai 2001,  Unrated)
6
Ishq (Romance) 1997,  Unrated)
Ishq (Romance)
movies a laughing bag....
7
Mr. Natwarlal 1979,  Unrated)
8
Do Aur Do Paanch 1980,  Unrated)
9
Kasoor (Fault) 2001,  Unrated)
10
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995,  G)
11
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997,  Unrated)
12
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) 1999,  Unrated)
13
Rehnaa Hai Terre Dil Mein 2001,  Unrated)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. foziausp2007
    foziausp2007 posted 2 years ago

    can c dis movie forever....n... ever