My Favorite Movies


  foxylady411's Rating My Rating
1
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
the best
2
My Little Pony: The Movie 1986,  G)
My Little Pony: The Movie
good
3
The Last Supper 1996,  R)
The Last Supper
was ok
4
VeggieTales: Minnesota Cuke and the Search for Samson's Hairbrush 2005,  Unrated)
VeggieTales: Minnesota Cuke and the Search for Samson's Hairbrush
funny
5
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
real good
6
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
real good
7
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
ok
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
ok
9
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
ok
10
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
ok
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
all of the series were great want more
12
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
great movie
13
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
did not c yet
14
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
ok
15
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Was ok
16
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
great movie
17
Tidal Wave: No Escape 1997,  Unrated)
Tidal Wave: No Escape
would love to c this movie. Have seen other disater movies before have many on dvd

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments