My Favorite Movies
| formyboards's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 2 |
Ronin 1998, R) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 5 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 6 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 7 |
American Splendor 2003, R) |
|
| 8 |
The Station Agent 2003, R) |
|
| 9 |
Lawn Dogs 1997, R) |
|
| 10 |
Sling Blade 1996, R) |
|
| 11 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Thirteen Days 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 14 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 15 |
Mumford 1999, R) |
|
| 16 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Billy Elliot 2001, R) |
|
| 18 |
Saving Grace 2000, R) |
|
| 19 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 20 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 21 |
The Triplets of Belleville 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 23 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 24 |
Schultze Gets the Blues 2003, PG) |
























