My Favorite Movies
| foolnfinal's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ishq Vishk 2003, Unrated) |
|
| 2 |
Fool N Final 2007, Unrated) |
|
| 3 |
Vivah 2005, Unrated) |
|
| 4 |
Mere Yaar Ki Shaadi Hai (My Friend's Wedding) 2002, Unrated) |
|
| 5 |
Hum Tum 2004, Unrated) |
|
| 6 |
Hum Ho Gaye Aap Ke 2001, Unrated) |
|
| 7 |
Kya Love Story Hai 2007, Unrated) |
|
| 8 |
Ta Ra Rum Pum 2007, Unrated) |
|
| 9 |
Khosla Ka Ghosla 2006, Unrated) |
|
| 10 |
Traffic Signal 2006, Unrated) |
|
| 11 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Rush Hour 3 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Masti 2004, Unrated) |
|
| 14 |
Heyy Babyy 2007, Unrated) |
|
| 15 |
Mitti - Mika Singh 2010, Unrated) |
|
| 16 |
Kabul Express 2006, PG) |















