My Favorite Movies


  fonzyap's Rating My Rating
1
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
2
Sin City 2005,  R)
3
Stand by Me 1986,  R)
4
The Blues Brothers 1980,  R)
5
Ghostbusters 1984,  PG)
6
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
7
Bowling for Columbine 2002,  R)
8
Election 1999,  R)
9
Walk the Line 2005,  PG-13)
10
American Beauty 1999,  R)
11
Sideways 2004,  R)
12
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
13
Serenity 2005,  PG-13)
14
The Lion King 1994,  G)
15
Brokeback Mountain 2005,  R)
16
Adaptation 2002,  R)
17
Toy Story 1995,  G)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
Forrest Gump 1994,  PG-13)
20
Lord of War 2005,  R)
21
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
22
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2005,  G)
23
Donnie Darko 2001,  R)
24
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
25
Mulholland Drive 2001,  R)
26
My Girl 1991,  PG)
27
Good Night, And Good Luck 2005,  PG)
28
Bad Santa 2003,  R)
Bad Santa
29th Nov 2004
29
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
30
Super Size Me 2003,  PG-13)
31
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
32
Mystic River 2003,  R)
33
Metallica - Some Kind of Monster 2003,  R)
34
Spider-Man 2002,  PG-13)
35
Cool Runnings 1993,  PG)
36
A Love Song for Bobby Long 2004,  R)
37
Wallace & Gromit in Three Amazing Adventures 2005,  Unrated)
38
The Housemaid 2010,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments