Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Fonzerelli07's Rating My Rating
1
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
The Marine is a good movie. The Champ John Cena and The Marine John Triton are both true ass kickers.
2
See No Evil 2006,  R)
See No Evil
Hellafied scary. This movie will have you scared to go to sleep
3
Are We There Yet? 2003,  PG)
Are We There Yet?
Funny as hell but dem was some bad ass kids.
4
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
This is true police business. They got guns in the shit.
5
Friday After Next 2002,  R)
Friday After Next
Hella Funny. Katt Williams as Money Mike funny shit.
6
Next Friday 2000,  R)
Next Friday
Funny as hell. Day-Day was stupid.
7
Friday 1995,  R)
Friday
Funny shit. Smokey was my nigga.
8
Hitch 2005,  PG-13)
9
Miami Vice 2006,  R)
Miami Vice
Action Packed Ass Kicking. Real police watch the fuck out.
10
Two Can Play That Game 2001,  R)
Two Can Play That Game
Serious shit about love. If you have a nigga that loves stay wit dat nigga.
11
Deliver Us from Eva 2003,  R)
Deliver Us from Eva
A crazy money having chick dat every nigga scared of her dats straight hella funny.
12
Getting Played 2006,  PG-13)
Getting Played
This was a funny movie. Bill Bellamy did his thing in this movie.
13
3 Strikes 2000,  R)
3 Strikes
This was a blowticous movie. This guy already got two strikes and gets his third when he gets out of jail.
14
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
A black man and a Chinese man fighting crime. You can't understand niether one of them.
15
The Players Club 1998,  R)
The Players Club
This move was good. Bernie Mac was funny as hell. Jamie Foxx and LisaRaye did it big.
16
Mr. 3000 2004,  PG-13)
Mr. 3000
This is a funny movie. Bernie Mac in this movie is a true Hall of Famer.
17
The Condemned 2007,  R)
The Condemned
Steve Austin brings the action to this movie. With his hell yeah attitude, you can expect a lot of ass whuppin'.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments