My Favorite Movies
| foksh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Scarface 1983, R) |
|
| 3 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 4 |
Heat 1995, R) |
|
| 5 |
300 2007, R) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 7 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 8 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 12 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 15 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 20 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 23 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 24 |
The Godfather 1972, R) |
























