My Favorite Movies
| Foggiest's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 2 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 3 |
C'est arrivé près de chez vous (Man Bites Dog) (It Happened in Your Neighborhood) 1991, NC-17) |
|
| 4 |
Thesis (Tesis) 1996, R) |
|
| 5 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) 2003, R) |
|
| 8 |
Alien 1979, R) |
|
| 9 |
Aliens 1986, R) |
|
| 10 |
Alien3 1992, R) |
|
| 11 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 12 |
Chinjeolhan geumjassi (Lady Vengeance) (Sympathy for Lady Vengeance) 2005, R) |
|
| 13 |
Sympathy for Mr. Vengeance (Boksuneun naui geot) 2002, R) |
|
| 14 |
300 2007, R) |














