My Favorite Movies
| foggathorpe's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grosse Pointe Blank 1997, R) |
|
| 2 |
Sideways 2004, R) |
|
| 3 |
Wonderland 1999, R) |
|
| 4 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 5 |
Local Hero 1983, PG) |
|
| 6 |
Dogma 1999, R) |
|
| 7 |
Trading Places 1983, R) |
|
| 8 |
Funny Bones 1995, R) |
|
| 9 |
The Limey 1999, R) |
|
| 10 |
The Italian Job 1969, PG) |
|
| 11 |
Defence of the Realm (Defense of the Realm) 1985, PG) |
|
| 12 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Face 1997, R) |













