My Favorite Movies
| foadsa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 2 |
Malena 2000, R) |
|
| 3 |
Match Point 2005, R) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
Munich 2005, R) |
|
| 6 |
Eight Below 2006, PG) |
|
| 7 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 8 |
Basic Instinct 1992, R) |
|
| 9 |
Gia 1998, R) |
|
| 10 |
The Guardian 2006, PG-13) |










