My Favorite Movies


  fnprc's Rating My Rating
1
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
brilliant
2
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
3
Peter Pan 2003,  PG)
4
Grease 1978,  PG)
5
Grease 2 1982,  PG)
6
Piglet's Big Movie 2003,  G)
7
Not Another Teen Movie 2001,  R)
8
Cruel Intentions 1999,  R)
9
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
good
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
good
12
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
brilliant
13
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
14
Romeo Must Die 2000,  R)
15
Mean Girls 2004,  PG-13)
16
The Notebook 2004,  PG-13)
17
Sleepover 2004,  PG)
18
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
19
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
20
Halloween 1978,  R)
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
22
Halloween H2O 1998,  R)
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
24
Jeepers Creepers 2001,  R)
25
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
26
Liar Liar 1997,  PG-13)
27
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
good
28
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
29
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
good
30
Scream 1996,  R)
31
Scream 2 1997,  R)
32
Scream 3 2000,  R)
33
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
brill
34
Scary Movie 2 2001,  R)
35
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
36
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
37
Xanadu 1980,  PG)
38
Pee-wee's Big Adventure 1985,  PG)
39
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
40
Freaky Friday 2003,  PG)
41
Friday the 13th 1980,  R)
42
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
43
Father of the Bride 1991,  PG)
44
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
45
What a Girl Wants 2003,  PG)
46
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
47
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
48
She's the Man 2006,  PG-13)
49
Big 1988,  PG)
50
Baby's Day Out 1994,  PG)
51
Daddy Day Care 2003,  PG)
52
The Cheetah Girls 2 2006,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments