My Favorite Movies
| fm014's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 2 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 3 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Dogma 1999, R) |
|
| 7 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 8 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Groundhog Day 1993, PG) |
|
| 10 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 11 |
K-PAX 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 13 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 14 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 15 |
Jersey Girl 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Kein Pardon 1993, Unrated) |
|
| 17 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |

















