Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  floh17354's Rating My Rating
1
Happy Feet 2006,  PG)
2
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
great movie
3
Eddie Murphy Delirious 1983,  Unrated)
4
Willard 1971,  PG)
5
The Last Boy Scout 1991,  R)
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
7
Dirty Harry 1971,  R)
8
Cast Away 2000,  PG-13)
9
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
great movie
10
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party 2001,  Unrated)
11
Shrek 2001,  PG)
12
Shrek 2 2004,  PG)
13
Cinderella 1950,  G)
14
Cinderella 1994,  G)
15
Barbie and the Magic of Pegasus 3-D 2005,  Unrated)
16
Barbie - Fairytopia 2005,  G)
17
Barbie As The Princess and the Pauper 2004,  Unrated)
18
Barbie in The Nutcracker 2001,  Unrated)
19
Barbie as Rapunzel 2002,  Unrated)
20
Barbie of Swan Lake 2003,  G)
21
Barbie Fairytopia: Mermaidia 2006,  G)
22
The Terminator 1984,  R)
23
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
24
In the Heat of the Night 1967,  Unrated)
25
Night of the Living Dead 3D 2006,  R)
26
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
27
Lilies of the Field 1963,  Unrated)
28
Forrest Gump 1994,  PG-13)
29
Ice Age 2002,  PG)
30
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
31
Men in Black 1997,  PG-13)
32
Men in Black II 2002,  PG-13)
33
Black Rain 1989,  R)
34
Black Narcissus 1947,  Unrated)
35
Garfield - The Movie 2004,  PG)
36
The Green Mile 1999,  R)
37
Cats & Dogs 2001,  PG)
38
Snow Dogs 2002,  PG)
39
All Dogs Go To Heaven 1989,  G)
40
Stuart Little 1999,  PG)
41
Stuart Little 2 2002,  PG)
42
Stuart Little 3 - Call of the Wild 2005,  G)
43
The Five Heartbeats 1991,  R)
44
Freaky Friday 2003,  PG)
45
Friday the 13th 1980,  R)
46
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
47
Apollo 13 1995,  PG)
48
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
49
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
50
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
51
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
52
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
53
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
54
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
55
Friday the 13th Part 2 1981,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments